poziomki

Zacznijmy od historii małej poziomki, która miała marzenie - rozgościć się w doniczce na naszym parapecie

Kiedy większość ludzi wyobraża sobie ogrodnictwo, myśli o wielkich przestrzeniach zieleni. A co jeśli powiemy Wam, że sadzonki doskonale odnajdują się także w mieszkaniu? Tak jest! Poziomka w donicz czytaj więcej »

śliwy

Jak prawidłowo zasadzić śliwę w ogrodzie: porady dla początkujących i doświadczonych ogrodników

Wyobraź sobie, że twoje drzewko pięknie rośnie w ogrodzie. Owoce smakują wyjątkowo podczas gorących letnich dni. To nie jest tylko sen – to możliwe! Wszystko zaczyna się od odpowiedniego sadzenia śl czytaj więcej »

cyprysy

Cyprysy w ogrodzie i doniczce - śródziemnomorski klimat na wyciągnięcie ręki

Stworzenie wyjątkowych ogrodowych czy balkonowych kompozycji roślinnych, które przywodzą na myśl klimat śródziemnomorski, nie musi być trudne. Sadzonki cyprysa są częstym wyborem wśród polskich miłoś czytaj więcej »

Orzechy

Leszczyna - orzechy laskowe, jak je uprawiać, jaki rodzaj wybrać

Orzechy laskowe obok orzechów włoskich należą do najbardziej popularnych orzechów uprawianych w Polsce. W przypadku orzechów laskowych, popularnej leszczyny możemy mówić o jej różnych rodzajach. W Po czytaj więcej »

 

Leszczyna - orzechy laskowe, jak je uprawiać, jaki rodzaj wybrać

Orzechy laskowe obok orzechów włoskich należą do najbardziej popularnych orzechów uprawianych w Polsce. W przypadku orzechów laskowych, popularnej leszczyny możemy mówić o jej różnych rodzajach. W Polsce jednak najczęściej spotykana jest leszczyna pospolita, którą spotkać możemy także rosnącą dziko w lasach. Obecnie wiele osób decyduje się również na to, by przygotować uprawę leszczyny pospolitej w swoim ogrodzie. Jak więc się do niej przygotować, dlaczego sięgnąć po orzech laskowy i co ta roślina niesie za sobą. O tym znajdziecie informację poniżej.

Https://www.podkarpackiesady.pl/18-orzechy-laskowe-i-wloskie Orzechy laskowe - cenne źródło ważnych substancji

Należy podkreślić, że orzech laskowy drzewo leszczyny pospolitej przynosi nam niewielkie owocniki w formie orzecha, które charakteryzują się doskonałą jakością odżywczą. W składzie znajdują się cenne składniki mineralne i witaminowe. Warto tutaj wskazać na takie składniki jak witamina E, dużą dawkę cynku, potasu, kwasu foliowego, a także cenne kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Tym samym leszczyna pospolita nie tylko może stać się ozdobą w ogrodzie, ale również będzie doskonałą opcją jeśli chodzi o możliwość uzyskania wartościowych owocników.

Uprawa leszczyny - jak się za nią zabrać?

Wybierając sadzonki orzecha laskowego warto zdecydować się na pewne źródło, z którego będzie można otrzymać wartościowe drzewka. Jeśli chodzi o orzechy laskowe cena sadzonki będzie na poziomie około 20 złotych. Przygotowanie do uprawy powinno wiązać się z wyznaczeniem stosunkowo dużego miejsca, tak by roślina mogła się prawidłowo rozwijać. Uprawa leszczyny nie należy do szczególnie wymagającej. Jest to roślina, która charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością, dzięki czemu nie ma problemu z jej utrzymaniem. Najlepiej radzić sobie będzie w miejscu nasłonecznionym, kwiaty jednak źle znoszą niską temperaturę i cień, warto więc zadbać o ochronę także przed wiatrem.

Podłoże dla rośliny nie jest szczególnie wymagające, gleba powinna być przepuszczalna, zasobna w próchnicę i składniki mineralne. Odczyn powinien być obojętny albo bliski obojętnemu. Roślina dobrze rozwija się na lessach, czarnoziemiach i rędzinach. Raczej powinno się unikać piasków i gleb podmokłych i ciężkich.

Przygotowanie do sadzenia rośliny

Przed posadzeniem leszczyny zaleca się wykonanie również wapnowanie, które będzie pozwalało na uzyskanie zadowalającego odczynu pH gleby. Przygotowując uprawę warto także przygotować podłoże z dawką obornika albo nawozem mineralnym, dzięki czemu uzyska się cenne substancje pokarmowe. W trakcie pielęgnacji warto usuwać zbędne pędy, wilki, czy gałązki, które są obeschnięte. Dzięki temu będzie można przerzedzać koronę i utrzyma się w ten sposób odpowiednie doświetlenie rośliny i dobrą jej wentylację.

Dobre sadzonki ze sprawdzonej szkółki

Chcąc przygotować u siebie uprawę leszczyny warto zadbać o to, by mieć sadzonki z pewnego źródła, szkółki, która będzie gwarantować ich wysoką jakość. W tym zakresie można się zdecydować na orzech laskowy sadzonki z oferty https://www.podkarpackiesady.pl/18-orzechy-laskowe-i-wloskie, gdzie mamy gwarancje ich najwyższej jakości.

Artykuły powiązane