poziomki

Zacznijmy od historii małej poziomki, która miała marzenie - rozgościć się w doniczce na naszym parapecie

Kiedy większość ludzi wyobraża sobie ogrodnictwo, myśli o wielkich przestrzeniach zieleni. A co jeśli powiemy Wam, że sadzonki doskonale odnajdują się także w mieszkaniu? Tak jest! Poziomka w donicz czytaj więcej »

śliwy

Jak prawidłowo zasadzić śliwę w ogrodzie: porady dla początkujących i doświadczonych ogrodników

Wyobraź sobie, że twoje drzewko pięknie rośnie w ogrodzie. Owoce smakują wyjątkowo podczas gorących letnich dni. To nie jest tylko sen – to możliwe! Wszystko zaczyna się od odpowiedniego sadzenia śl czytaj więcej »

cyprysy

Cyprysy w ogrodzie i doniczce - śródziemnomorski klimat na wyciągnięcie ręki

Stworzenie wyjątkowych ogrodowych czy balkonowych kompozycji roślinnych, które przywodzą na myśl klimat śródziemnomorski, nie musi być trudne. Sadzonki cyprysa są częstym wyborem wśród polskich miłoś czytaj więcej »

Orzechy

Leszczyna - orzechy laskowe, jak je uprawiać, jaki rodzaj wybrać

Orzechy laskowe obok orzechów włoskich należą do najbardziej popularnych orzechów uprawianych w Polsce. W przypadku orzechów laskowych, popularnej leszczyny możemy mówić o jej różnych rodzajach. W Po czytaj więcej »

 

Cyprysy w ogrodzie i doniczce - śródziemnomorski klimat na wyciągnięcie ręki

Stworzenie wyjątkowych ogrodowych czy balkonowych kompozycji roślinnych, które przywodzą na myśl klimat śródziemnomorski, nie musi być trudne. Sadzonki cyprysa są częstym wyborem wśród polskich miłośników roślin. Efektowny cyprysik na pniu, bujne i różnorodne hTTPS://Www.podkarpackiesady.pl/39-cyprysy-cyprysiki cyprysy w doniczce albo inne sadzonki znajdują zastosowanie w wielu typach ogrodów, aranżacji tarasów oraz balkonów. Poznaj właściwości tej rośliny, sprawdź informacje o uprawie i przygotuj się do sadzenia oraz pielęgnacji.

Cyprysik - odmiany, właściwości, cechy szczególne

Cyprysy są roślinami iglastymi, zimnozielonymi, należącymi do rodziny cyprysowatych. Jeśli chodzi o cyprysik, odmiany potrafią być bardzo efektowne i ozdobne. Przybierają różne rodzaje pokroju, kolory igieł, wielkość. Do chętnie wybieranych i często poszukiwanych należą między innymi: Cyprysik groszkowy Squarrosa, Sungold, Parslori, Nana, Golden Mop, Cyprysik japoński Tsatsumi Gold, Cyprysik Lawsona Bautchensis, Columnaris, Elwoodii, Alumii, Ivone, Cyprysik tępołuskowy Drath, Filicoides,

Cyprysy sadzonki często wybierane są do ogrodów w Polsce, gdyż uważane są za łatwe w uprawie, mało wymagające. Mimo iż są one słabo odporne na mrozy, przy odpowiedniej pielęgnacji będą cieszyć oczy niemal przez cały rok. Świetnie sprawdzą się również jako rośliny do doniczek. Cyprysik na pniu to z kolei doskonała propozycja do nowoczesnych lub minimalistycznych ogrodów, tarasów.

Jak uprawiać cyprysy w ogrodzie?

Gęste i okazałe krzewy cyprysu, a także cyprysik na pniu mogą być sadzone w grupach, szpalerach, żywopłotach, czy też pojedynczo. Mniejsze karłowe odmiany cyprysów w ogrodzie sprawdzają się również w roli roślin okrywowych. To rośliny odporne na choroby, wymagające jednak właściwej pielęgnacji.

Stanowisko dla cyprysów powinno być słoneczne, choć roślina radzi sobie także w półcieniu. Miejsce także nie może być narażone na silny wiatr czy duże mrozy. Nawadnianie roślin musi być regularne w okresie suszy czy upałów, przesuszenie prowadzi do zmniejszenia walorów estetycznych, zaś na dłuższą metę - obumarcia roślin. Sadzenie roślin do gruntu najlepiej poczynić jesienią, zasilając ziemię kompostem lub innym nawozem. Ułatwi to przyjęcie się cyprysa i jego szybszy wzrost.

Pielęgnacja cyprysów w doniczce

Cyprysy w doniczce wymagają podobnych zabiegów, co te rosnące w ogrodzie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że roślina nie ma dostępu do głębszych warstw gleby w celu pobierania wody, dlatego musi być regularnie podlewana. Jeśli chodzi o cyprysik, odmiany nadające się do doniczek są bardzo różnorodne, dlatego warto przyjrzeć się pełnej ofercie, dostępnych sadzonek. Można z ich pomocą stworzyć orientalny, pałacowy, czy też naturalistyczny wystrój tarasu, balkonu.

Gdzie znaleźć zdrowe i efektowne cyprysy? - sadzonki online

Aby cieszyć się pięknymi cyprysami w ogrodzie, warto sięgnąć po sadzonki z pewnych źródeł. Bogata oferta sklepu internetowego Podkarpackie Sady to świetne miejsce na wybór i zakup cyprysów. Sadzonki są odpowiednio przygotowane do transportu i dostarczane w bezpieczny sposób pod wskazany adres. Zakupy sadzonek cyprysów online w wielu odmianach to wygodny i nowoczesny sprawdzony sposób na zdobycie roślin do aranżacji ogrodu.

Artykuły powiązane